Jak na ploty.cz

 

 

Umělý živý plot – trvanlivá plotová zástěna

Máme postavený pletivový plot a přemýšlíme, jak to udělat, aby nám každý tzv nečučel na zahradu, aby k nám nešel veškerý prach z ulice, nesvítilo přímé slunce atd. Jak to vyřešit?

Náš trh nám nabízí několik více, či méně vhodných řešení.

 1. Rákosová rohož – výhodou je určitě nižší cena a skutečnost, že jde o přírodní materiál. Nicméně převažují spíše nevýhody – barva je žlutá, brzo oprší, zčerná, začne plesnivět, štípe se a dělá nepořádek po zahradě a v neposlední řadě ho například velmi rády okusují vosy atd. V případě, že není důkladně nainstalován se brzy propadne v některých místech a vypadá to velmi nehezky.

Rákos - plotová zástěna

Někdy to může dopadnout i takto…..

 

 1. Bambusové rohože – o něco vyšší životnost, než rákos, ale vlastnosti v podstatě totožné.

 2. Stínící tkanina. U té se na chvíli zastavíme, protože jich je více druhů a několik výrobců. Obecně platí, že jsou v podstatě 3 základní druhy, respektive 3 různé hustoty zastínění, které se uvádějí v procentech. Pokud je tedy zastínění např 65 %, znamená to, že poměr tkaniny na určité ploše je v poměru k prázdnému místu 65 : 35 % viz obrázek.

Plotová zástěna - detail tkaniny

Základní zastínění na trhu jsou 60/65 % , 80% a 90%. Záleží na tom, jak moc si přejete, aby byla tkanina neprůhledná. Nevýhodou je, že se vyrábějí v podstatě pouze zelené, i když v několika odstínech – záleží na výrobci. Druhou nevýhodou je chování stínící tkaniny, např v silném větru, kdy se chová v podstatě jako plachta a tudíž se často potrhá – i přes kvalitní uchycení – v extrémních případech ohne i plot – to jsem viděl na vlastní oči. Co se týká ceny, je velice příznivá, v případě nižších zastínění výrazně výhodnější, než rákos.

 1. Umělý živý plot. Jedná se o poslední trend v řešení zastínění vaší zahrady. Je složen ze zelených plastových pásků, které jsou vyvázané v osnově z tenkého poplastovaného drátu. Velkou výhodou tohoto řešení je vysoká životnost – 5 a více let vzhledem k tomu, že se jedná o plast a nemají na něj vliv ani povětrnostní vlivy, mráz ostré slunce atd. Prostupnost větru je také výborná – zelené třásně se ohnou, pustí vítr a zase se vrátí na místo, takže nehrozí efekt plachty, snadná montáž bez nutnosti dalších provázků, drátků a pod – snadno zvládne i laik, při správné instalaci až 100%.

zastínění. Nevýhodou je mírně vyšší pořizovací cena oproti rákosu, ale opravdu jen mírně, někdy stejná.

umělý živý plot - plotová zástěna pohled

 1. Umělý břečťan apod. Vysoce sofistikované plotové zastínění, velmi pěkné na pohled. Kvalitou provedení patří mezi nejlepší materiály z těch, co jsme dnes zmínili. Pořizovací cena však začíná zhruba na pětinásobku ceny např. umělého živého plotu. Ale jako řešení ho můžeme také doporučit.

 

Zmíněné materiály můžete koupit, či objednat na následujících místech:

 

Rákos např. zahradnictví, Baumax, Obi atd.

Umělý živý plot a stínící tkaniny najdete např na Plotové zástěny - Promujdum.CZ

 

 

 

Pozemní stavitelství a architektura

Trendy v bydlení a stavebnictví najdete na Dům, byt, hoby a zahrada

Byty Praha prodej, pronájem alebo výměna na prahabyty.eu.

Moderní bydlení

Magazín plný inspirace ze světa bydlení - Bydletespokojene.cz

Zámková a žulová dlažba

Komplexní informace o zámkové a žulové dlažbě.


Plynhned.cz

Nabídky plynu srovnáte jedině u nás. Porovnání cen plynu online.


Venkovní žaluzie

Výroba venkovních žaluzií na míru a za skvělé ceny.

Betonové ploty

Levné betonové ploty od Brněnské společnosti STAVEX BV

Zeptejte se nás

 1. Jméno(*)
  Prosím, vložte Vaše jméno!
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Zpráva
  Neplatný Vstup
 4. Kód
  Kód
  Neplatný Vstup
 5.   

Měsíční Newsletter

Buďte stále v obraze:

Spojte se s námi