Jak na ploty.cz

 

 

Jak si spočítat materiál na stavbu plotu z umělého kamene KWR

Pokud jsme se rozhodli, že si postavíme plot z KWR, musíme vědět několik základních věcí:

 1. Z kterého ,, programu“ chceme stavět. KWR nabízí 5 základních programů:

- Haklík

  Haklik - umělý kámen KWR plot haklik z umělého kamene KWR

 

 

 

 

- Štípaný kámen

  plot štípaný kámen z umělého kamene KWR

 

 

 

- Lámaný kámen

  Lámaný kámen KWR plot z lámaného kamene KWR

 

 

 

 

- Řádek

  Řádek - umělý kámen KWR Plot řádek z umělého kamene KWR

 

 

 

 

- Cihlička

  Cihlička - umělý kámen KWR Plot cihlička z umělého kamene KWR

                               

Ne v každém programu jsou všechny rozměry, které uvedu, ale obecně platí, že sloupky mohu stavět z dílů od 30 x 30 cm do 100 x 50 cm šířky a hloubky. Výška jednotlivých dílů se také mění, je možno objednat díly od výšky 30 do výšky 80 cm. Př: pokud stavím běžný plot s výplněmi, nebo s tvárnicemi, zvolím základní rozměr 30 x 30 cm, což mi bohatě stačí. Pokud je výška plotu např. 120 cm, počítám na jeden sloupek jeden díl o výšce 80 cm a jeden díl o výšce 40 cm. Pokud je výška třeba 150 cm, pak objednám 2 díly o výšce 80 cm a jeden sloupek seříznu o 10 cm, což není problém, vzhledem k tomu, že se jedná o betonový odlitek. Nemůžu tady vyjmenovat všechny rozměry v jednotlivých programech – jednotlivé programy i s rozměry najdete na webu www.promujdum.cz , případně uveďte na webu promujdum.cz základní rozměry a nechte si materiál spočítat. Uvést je můžete v kolonce ,,Kontaktujte nás“ vlevo nahoře.

Pokud sloupky počítáme použít třeba zároveň jako nosné pro bránu, zvolíme raději širší rozměr, třeba cca 50 x 50 cm. Ale pouze na tyto dva, ostatní necháme 30 x 30 cm, kontinuitu to nijak nenaruší. Na běžnou vchodovou branku nám stačí ty základní menší sloupky.

 1. Za druhé si musíme rozpočítat, jak dlouhá chceme jednotlivá plotová pole mezi sloupky. Pokud zvolíme do spodní části plotu tzv. soklovou desku, jsou 2 druhy: 4 cm silná s integrovanou stříškou ( levnější varianta), nebo 9 cm silná bez stříšky, kterou musíme dolepit. (dražší varianta) Dále můžeme volit délku – opět 2 možnosti, buď do délky 2,5 m, nebo do délky 3 m. Obě délky lze libovolně zkracovat, ta kratší deska se vyrábí spíše z ekonomických důvodů, aby se všude nezkracovala dlouhá a také dražší 3 metrová deska.

 

Uveďme si teď celkový příklad: Máme 20 m dlouhý plot, kde 1 m požadujeme pro branku a 4 m pro bránu. Dejme tomu, že brána a branka mají jeden společný prostřední sloupek a jsou na kraji celého plotu – plot končí sloupkem brány. Takže musíme počítat 50 cm na první sloupek, poté 4 m průjezd, pak 50 cm na druhý sloupek, poté 1 m průchod a tentokrát z estetických důvodů 50 cm na třetí sloupek. Takže nám plot prozatím zabral 6,5 m. Zbývá tedy dořešit 13,5 m plotu. Pokud budeme počítat jednotlivá pole o délce 3 m, zbývá nám 1.5 m na sloupky, což nám tentokrát přesně vychází na 4 sloupky o rozměru 30 x 30 cm viz obrázek.

 

Pokud si určíme výšku např . 140 cm, objednáme si:

4 kusy sloupků 30 x 30 x 80 cm

4 kusy sloupků 30 x 30 x 60 cm

3 kusy sloupků 50 x 50 x 80 cm

3 kusy sloupků 50 x 50 x 40 cm

4 kusy soklových desek o délce 3 metry

4 kusy sloupových čepic 35 x 35 cm

3 kusy čepic 60 x 60 cm

Případně 12 metrů krytí na soklovou desku, pokud jsme zvolili dražší variantu. V případě slabší desky je krytí ( okapnička) integrované.

Snad je náš návod srozumitelný. Pokud si zvolíte místo soklových desek vylévané tvarnice, musíte počítat s rozměrem 20 x 40 cm na tvárnici. Ostatní počty jsou principiálně stejné.

Pozemní stavitelství a architektura

Trendy v bydlení a stavebnictví najdete na Dům, byt, hoby a zahrada

Byty Praha prodej, pronájem alebo výměna na prahabyty.eu.

Moderní bydlení

Magazín plný inspirace ze světa bydlení - Bydletespokojene.cz

Zámková a žulová dlažba

Komplexní informace o zámkové a žulové dlažbě.


Plynhned.cz

Nabídky plynu srovnáte jedině u nás. Porovnání cen plynu online.


Venkovní žaluzie

Výroba venkovních žaluzií na míru a za skvělé ceny.

Betonové ploty

Levné betonové ploty od Brněnské společnosti STAVEX BV

Zeptejte se nás

 1. Jméno(*)
  Prosím, vložte Vaše jméno!
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Zpráva
  Neplatný Vstup
 4. Kód
  Kód
  Neplatný Vstup
 5.   

Měsíční Newsletter

Buďte stále v obraze:

Spojte se s námi