Jak na ploty.cz

 

 

Kolik potřebuji materiálu na můj pletivový plot?

Spousta lidí se potýká s otázkou, kolik vlastně stojí stavba takového pletivového plotu, případně, jaký všechen materiál a kolik ho vlastně budu potřebovat.

V případě pletivového plotu jsou ta pravidla celkem jednoduchá.

Budeme potřebovat plotové sloupky, pak tzv. vzpěrné sloupky, napínací (někdy také vodící) drát, držáčky napínacího  drátu, pletivo, vázací drát a beton.

Pokud nebudeme používat pro stavbu našeho plotu tzv. podhrabé desky, které vytvářejí tzv. falešnou podezdívku, můžeme počítat rozteč mezi jednotlivými sloupky cca 3m s tím, že na každém koncovém a brankovém (či bránovém )sloupku musí být vzpěrný sloupek, dále pak v každém zlomu v trase a nakonec každých dalších 30 metrů plotu. Příklad najdete na konci článku. Pak nám už jen stačí zvolit správnou délku sloupků a vzpěr. Obecně platí, že by sloupek měl být alespoň 60 cm v zemi. Napínací drát by měl být veden do výšky 130 cm minimálně v dolní a horní části oplocení, od výšky 150 cm pak ještě i prostředkem plotu. Drát napneme pomocí napínacích elementů, které se dávají na stejné sloupky, kam jsme dali vzpěry. Pokud je to krátký plot pouze se vzpěrami na konci, dávají se samozřejmě pouze na jednu stranu. Podle toho musíme počítat množství.

To by mělo být vše a ještě na závěr malý příklad.

Budeme stavět plot o výšce 160 cm a o 2 stranách o délkách 24 a 60 m.

Kolik čeho budeme tedy potřebovat? Pokud budeme vycházet z předchozích pravidel, zvolíme sloupky a vzpěry o délce 220 cm, počet sloupků by měl být 28 a počet vzpěr 6. Na koncové sloupky přijde vždy jedna a v průběhu pletiva a v rohu musí být vzpěry vždy 2 proti sobě. Vzpěra se montuje pod úhlem cca 45 stupňů zhruba do 2/3 výšky oplocení. Napínacího drátu potřebujeme 3x84 m, tedy 252 m, takže nám stačí 3 kluba po 76 m. K napnutí napínacího drátu budem v tomto případě potřebovat 9 napínacích elementů (tzv. ráčničky). Co se týká vázacího drátu, obecně je potřeba cca 1 klubíčko á 30 m na roli pletiva (25m). No a potřebujeme samozřejmě i pletivo.

Co se týká montáže, ta je popsána v článku jak postavit pletivovy plot.

No a pokud se Vám to počítat přeci jen nechce, nebo chcete dodat plot na klíč, neváhejte využít náš kalkulátor a my Vám obratem pošleme kalkulaci zpět a to samozřejmě zdarma !!!

Pozemní stavitelství a architektura

Trendy v bydlení a stavebnictví najdete na Dům, byt, hoby a zahrada

Byty Praha prodej, pronájem alebo výměna na prahabyty.eu.

Moderní bydlení

Magazín plný inspirace ze světa bydlení - Bydletespokojene.cz

Zámková a žulová dlažba

Komplexní informace o zámkové a žulové dlažbě.


Plynhned.cz

Nabídky plynu srovnáte jedině u nás. Porovnání cen plynu online.


Venkovní žaluzie

Výroba venkovních žaluzií na míru a za skvělé ceny.

Betonové ploty

Levné betonové ploty od Brněnské společnosti STAVEX BV

Zeptejte se nás

 1. Jméno(*)
  Prosím, vložte Vaše jméno!
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Zpráva
  Neplatný Vstup
 4. Kód
  Kód
  Neplatný Vstup
 5.   

Měsíční Newsletter

Buďte stále v obraze:

Spojte se s námi