Jak na ploty.cz

 

 

Dřevěné dělící stěny

Máte všetečného souseda, který Vám nedopřeje špetku soukromí? Chcete si s přáteli nerušeně uspořádat zahradní party? Nebo jen toužíte po celodenním pracovním shonu vypít svůj šálek kávy v klidu? Máme tu tip pro majitele rodinných domků, kteří by chtěli svou vysněnou oázu klidu chránit před rušivými vlivy. Řešení pro Vás mohou být dřevěné dělící stěny.

O co vlastně jde? Dřevěné dělící stěny vám nahradí klasický plot a dodají tak potřebné soukromí. Dnes se na trhu vyskytují různé varianty: pevné stěny, lamelové stěny či mříže. Standardně se dodávají v přírodním stavu, pouze impregnované. To je velkou výhodou pro zákazníka, který si pak může takovou stěnu barevně upravit podle svých představ. Pokud nejste zrovna Kutil Tim, můžete si samozřejmě stěnu nechat dodat už v barvě. 

Dělící stěny jsou zejména vhodné do míst, kde jsou výrazné povětrnostní podmínky, před kterými vás i vaši zahradu ochrání. Určitě se mnou budete souhlasit, že tento typ oplocení je mnohem vkusnější, než (stále nejčastěji) používaný pletivový plot. Oproti živému plotu má oplocení vytvořené z pevných dělících stěn zase tu výhodu, že je méně náročné na údržbu. Nevýhodou je, že takto sestavený plot neposkytuje téměř žádný výhled do okolí. Na druhou stranu ani vás nebudou žádní kolemjdoucí rušit svými zvědavými pohledy.

Dělící stěny mají různé využití. Velmi často se používají i jako zástěny pro nejrůznější typy posezení, altánků nebo jako součásti pergol. Lze je využít jako výplň schodišťových zábradlí nebo balkónů. Jsou vhodné i jako zástěny k bazénům. Nemusí mít vůbec pevné ukotvení, ale mohou být přemístitelné dle potřeby. Dělící stěny jsou dostatečně variabilní. Dodávají se v různých tloušťkách a rozměrech.

Dovolím si říci, že hlavní produkt, ze kterého se stěny vyrábějí, tedy dřevo, je stále velmi oblíbený materiál. Dřevo nijak výrazněji nenarušuje okolí pozemku ani zahradu samotnou. Na rozdíl od betonových, zděných plotů, které jsou také v dnešní době velmi žádané, působí dřevo mnohem přirozeněji. U dřevěných dělících stěn lze použít různé výplně, např. kombinace mřížek. Vytvoří se tak zajímavý design a celá stěna se odlehčí. Použijete-li k oplocení svého rodinného domku dřevěné dělící stěny, rozhodně budete mít plot, který vašemu domovu zajistí potřebné soukromí.

Pozemní stavitelství a architektura

Trendy v bydlení a stavebnictví najdete na Dům, byt, hoby a zahrada

Byty Praha prodej, pronájem alebo výměna na prahabyty.eu.

Moderní bydlení

Magazín plný inspirace ze světa bydlení - Bydletespokojene.cz

Zámková a žulová dlažba

Komplexní informace o zámkové a žulové dlažbě.


Plynhned.cz

Nabídky plynu srovnáte jedině u nás. Porovnání cen plynu online.


Venkovní žaluzie

Výroba venkovních žaluzií na míru a za skvělé ceny.

Betonové ploty

Levné betonové ploty od Brněnské společnosti STAVEX BV

Zeptejte se nás

 1. Jméno(*)
  Prosím, vložte Vaše jméno!
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Zpráva
  Neplatný Vstup
 4. Kód
  Kód
  Neplatný Vstup
 5.   

Měsíční Newsletter

Buďte stále v obraze:

Spojte se s námi