Jak na ploty.cz

 

 

Dřevěný plot

Pokud právě dokončujete stavbu rodinného domu, pravděpodobně se již velmi těšíte, až všechno bude hotové. Zdárně se vám podařilo postavit samotný dům, poprali jste se s elektroinstalací a připojením k síti, bagr vyhloubil na zahradě krásný a velký bazén, terasa už je také připravena a zbývá už jen jediné – pořádně oplotit váš pozemek. Máte několik možností. Pletivový plot je určitě nejlevnější a také se buduje nejjednodušeji, zato ale nevypadá nijak hezky. Také vám neposkytne moc soukromí. To betonový plot určitě dokáže, zato je dražší a rovněž také moc neokouzlí – vše ale samozřejmě závisí na vašem vkusu. Jako vhodný kompromis se nabízí dřevěný plot. 

Dřevěný plot se nejčastěji vyrábí ze smrkového dřeva, má tedy nádherný přírodní vzhled. Na výběr je z několika typů planěk, zpravidla se liší hlavně tvarem – jsou zakončeny obloukem, špicí, úkosem a podobně. V jednotlivých plaňkách dřevěného plotu jsou zabudovány malinké rýhy, takzvané fázky, které účinněji odvádějí vodu. Plot si tak zachovává svoji krásu i vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Pokud chcete, aby váš plot vypadal ještě elegantněji, je možné jej doplnit ozdobnými zakončeními. Zvolit můžete zakončení se špicí nebo s koulí, která je dostupná ve dvou velikostech. Ozdobné zakončení na ploty podpoří kouzelný vzhled vašeho obydlí a vaši hosté vám nepřestanou chválit a závidět váš dům.

Vše ale není jen o kráse, dřevěný plot musí také splňovat určitou funkčnost. Musí samozřejmě vydržet určité vlivy počasí, nesmí se sesypat jako domeček z karet při první menší přeháňce. Proto je třeba jej dobře v zemi upevnit nebo ukotvit. K tomuto účelu je nejlepší zvolit buď zemní vruty, do kterých se přimontují nosné sloupky, nebo sloupky zabetonujeme min 70 cm do země, případně zvolíme dřevěné plotové výplně třeba do zděného plotu. V každém případě je nutné konkrétní plot zaměřit na určeném místě. pokud si chcete nechat dřevěný plot, či výplně vyrobit a realizovat odbornou firmou, můžete nás poptat přes potávkový formulář a my Vám rádi připravíme zdarma cenovou a časovou kalkulaci.

Pozemní stavitelství a architektura

Trendy v bydlení a stavebnictví najdete na Dům, byt, hoby a zahrada

Byty Praha prodej, pronájem alebo výměna na prahabyty.eu.

Moderní bydlení

Magazín plný inspirace ze světa bydlení - Bydletespokojene.cz

Zámková a žulová dlažba

Komplexní informace o zámkové a žulové dlažbě.


Plynhned.cz

Nabídky plynu srovnáte jedině u nás. Porovnání cen plynu online.


Venkovní žaluzie

Výroba venkovních žaluzií na míru a za skvělé ceny.

Betonové ploty

Levné betonové ploty od Brněnské společnosti STAVEX BV

Zeptejte se nás

 1. Jméno(*)
  Prosím, vložte Vaše jméno!
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Zpráva
  Neplatný Vstup
 4. Kód
  Kód
  Neplatný Vstup
 5.   

Měsíční Newsletter

Buďte stále v obraze:

Spojte se s námi