Jak na ploty.cz

Články

Betonový panelový systém

Přírodní betonové panely
 
        Dnes si něco řekneme o oplocení z odlévaných betonových panelů, neboli z tzv. betonového panelového systému. Nejčastěji se staví oplocení z přírodního betonu a z panelů barvy pískovce.   
 
        Nejdříve něco o materiálu. I když stavba z tohoto materiálu vypadá na první pohled jednoduše, je třeba si uvědomit, že se jedná o beton, tedy o poměrně těžký materiál. Každý panel o rozměru 200 x 50 x 5 cm váží 75 Kg. Jiné to není ani u sloupků, kdy např sloupek pro 2 m vysoké oplocení váží 85 kg. jinými slovy, svépomocí to jeden člověk nezvládne, ve dvou je to tak, jako tak, náročné.
 
        Jak si připravit terén? Měl by být rovný, minimálně mezi jednotlivými sloupky by měl být pod úrovní spodku drážky. Co to znamená? Pokud se uvádí, že sloupek je pro oplocení o výšce 2 m, znamená to, že sloupek má celkovou délku cca 270 cm s tím,  že drážka pro zasunutí panelů je dlouhá 2 m, ve vrchní části sloupku je otevřená a dole tvoří pevné dno pro první spodní panel. Toto spodní zakončení drážky by mělo být v ideálním případě v rovině s terénem, zbytek sloupku by měl být tedy zabetonován v zemi. 
 
         A teď k montáži. Nejjednodušší je zabetonovat nejprve jednotlivé sloupky. Při betonáži musíme hlídat několik věcí najednou. Za prvé přesnou rozteč sloupků - uvádí se, že by měly být na osovou vzdálenost 205 cm, jinými slovy, od středu, do středu sloupku by měla být vzdálenost 205 cm. Dále by měly být sloupky co nejpřesněji ve svislé ,, váze" , dále by neměly být pootočené z osy, drážky by tedy na sebe měly být kolmo ze sloupku na sloupek.V neposlední řadě by měly být spodky drážek ve vodorovné ,,váze". Pokud je terén naklopený, řeší se to tak, že každý další sloupek je zabetonován o nějaký rozměr níže, než předchozí s tím, že na jednu stranu se do drážky pro dosažení vodorovné váhy vloží  např. dřevěný klínek o určité výšce, který udrží desku ve vodorovné poloze.
 
        Pokud sloupky zabetonujete opravdu přesně, nechte tak tři dny beton vyzrát a pak už je to opravdu jednoduché. Jednotlivé panely stačí postupně našoupat do drážek a je to. :). Pozor ! Jednotlivé panely mají spodek a vršek !!! Na jedné straně jsou v rozích čísla, podle toho je skládejte.
 
        Pokud se nebudete cítit na to si oplocení sami postavit, nevadí, na našem trhu je dostatek firem, které Vám toto oplocení realizují na klíč. Poptávku na takovou realizaci můžete bezplatně obdržet po vyplnění všech potřebných rozměrů a informací v našem poptávkovém formuláři.

Pozemní stavitelství a architektura

Trendy v bydlení a stavebnictví najdete na Dům, byt, hoby a zahrada

Byty Praha prodej, pronájem alebo výměna na prahabyty.eu.

Moderní bydlení

Magazín plný inspirace ze světa bydlení - Bydletespokojene.cz

Zámková a žulová dlažba

Komplexní informace o zámkové a žulové dlažbě.


Plynhned.cz

Nabídky plynu srovnáte jedině u nás. Porovnání cen plynu online.


Venkovní žaluzie

Výroba venkovních žaluzií na míru a za skvělé ceny.

Betonové ploty

Levné betonové ploty od Brněnské společnosti STAVEX BV

Zeptejte se nás

 1. Jméno(*)
  Prosím, vložte Vaše jméno!
 2. E-mail(*)
  Invalid email address.
 3. Zpráva
  Neplatný Vstup
 4. Kód
  Kód
  Neplatný Vstup
 5.   

Měsíční Newsletter

Buďte stále v obraze:

Spojte se s námi